Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Rita - życiorys, patronat, cuda

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czas życia świętej Rity przypadł na przełom dwóch stuleci – XIV i XV. Urodziła się ona ok. 1381 r. we włoskiej miejscowości Cascia. Była córką prostych ludzi, a wychowanie w takiej rodzinie spowodowało, że stała się osobą posłuszną, pracowitą i pogodną.

Młoda Małgorzata (Rita to zdrobnienie od tego imienia) bardzo szybko zaczęła zwracać się w stronę Boga. Jednakże jej rodzice przewidzieli dla niej inne życie. Nie chcieli, by ich córka wstąpiła do zakonu, gdyż bardzo prędko znaleźli jej męża. Już w 1395 r. przyszła święta poślubiła Pola Manciniego, na temat którego źródła mówią, iż był człowiekiem o niezwykle porywczym charakterze (dodatkowo miał być wplątany w wojnę między gibelinami i gwelfami). Wkrótce nowa rodzina doczekała się dwóch męskich potomków. Życie jej członków, głównie dzięki postawie św. Rity, było pełne szczęścia. Doprowadziła ona do nawrócenia się jej męża oraz wniosła w życie wszystkich pokój i wiarę. Jednakże już w osiemnastym roku ich małżeństwa wydarzyła się wielka tragedia – mąż św. Rity został zamordowany. Tragedia ta mocno odbiła się na synach świętej, którzy zapragnęli pomścić swego ojca. Małgorzata próbowała wszystkiego, by odwieść...

Podobne wypracowania