Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zwalczanie terroryzmu - jak zwalcza się terroryzm? - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Terroryzm to we współczesnym świecie jedno z największych zagrożeń i wyzwań dla nowoczesnych państw. Walka z terroryzmem po zamachach, które dotknęły Stany Zjednoczone 11 września 2001 roku stała się jedną z pierwszoplanowych kwestii nie tylko dla samych Stanów, ale także dla krajów europejskich - ich sojuszników. Wewnątrz samego ONZ przyjęto 13 konwencji międzynarodowych tyczących się walki z terroryzmem, a 8 września 2006 r. państwa członkowskie przyjęły Globalną Strategię zwalczania terroryzmu. Także Unia Europejska przyjęła w tym zakresie szereg regulacji. 

Walka z terroryzmem odbywa się obecnie głównie na arenie militarnej. W tzw. „wojnę z terroryzmem”, czyli działania zbrojne zainicjowane przez Stany Zjednoczone w Afganistanie przeciwko organizacji terrorystycznej Osamy Bin-Ladena, odpowiedzialnego za zamachy z 11 września zaangażowanych jest tysiące żołnierzy amerykańskich i krajów NATO. Działania te zostały rozszerzone także na Irak, choć już nie pod hasłem walki z terroryzmem, a z antydemokratycznym reżimem dyktatora Saddama Husajna. 

Nie można jednak zapominać, że zwalczanie terroryzmu nie może zostać ograniczone jedynie do działań zbrojnych. Ich skuteczność w tej materii pozostaje...

Podobne wypracowania