Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Katastrofy ekologiczne - Zatoka Perska - wyciek ropy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Katastrofy ekologiczne co jakiś czas dotykają różne miejsca na świecie, z różną intensywnością i z różnymi skutkami. Jedną z najbardziej tragicznych katastrof ekologicznych była katastrofa w Zatoce Perskiej w 1991 r., gdzie doszło do podpalenia szybów ropy naftowej. Katastrofa ta była związana z prowadzonymi wówczas na tym terenie operacjami militarnymi podczas wojny. 

W 1991 r. na terenach Kuwejtu trwała wojna z iracką armią, która zbierała tragiczne żniwa. Operacja „pustynna burza’’ prowadzona przez Amerykanów zmusiła wojska irackie do odwrotu. 

Podczas wojny nastąpił wyciek ropy naftowej z szybów, które zostały podpalone przez irackich żołnierzy Saddama Husajna. 

Armia iracka wycofując się z Kuwejtu z premedytacją podpaliła tereny roponośne. Podpalonych zostało ok. 650 szybów co doprowadziło do katastrofy ekologicznej. 

Ropa naftowa dostała się do wody w Zatoce Perskiej, blisko 250 milionów baryłek wypłynęło do wody. Taki przebieg wydarzeń pociągnął za sobą tragiczne skutki dla środowiska naturalnego. Skażonych zostało ok. 550 km terenów przybrzeżnych. Zatruta została woda, a zwierzęta zamieszkujące te tereny i wody zaczęły...

Podobne wypracowania