Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wojna domowa w Czadzie - przyczyny, skutki. Konflikt w Czadzie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czad jest państwem śródlądowym położonym w środkowej Afryce. Niszcząca i trudna do przewidzenia w skutkach wojna domowa w tym kraju, swoje źródła ma w latach sześćdziesiątych XX wieku. Wówczas to bowiem nietolerancyjna polityka prowadzona przez ówczesnego prezydenta doprowadziła do wielu manifestacji i wewnętrznych walk. 

W wyniku trwającej ponad dekadę wojny zwycięstwo odnieśli rebelianci. To wydarzenie również nie przywróciło spokoju w państwie, gdyż bezpośrednio po nim doszło do otwartej wojny pomiędzy przywódcami zwycięskich grup rebelianckich. Stawka była wysoka, gdyż doskonale zdawano sobie sprawę z tego, iż jest to walka o to, kto stanie na czele państwa. Zwycięstwo jednej z drużyn nie przyniosło – jak można było się spodziewać – spokoju temu krajowi. Wciąż wybuchały konflikty oraz coraz to nowe manifestacje tych, którzy byli niezadowoleni z ówczesnej sytuacji politycznej. 

Po ponad dziesięcioletnich rządach doszło do zamachu stanu, w wyniku którego władzę objął przeciwny obóz. Pomimo, iż w Czadzie istnieje multicentryczny system partii politycznych, to i tak realna władza należy do prezydenta kraju oraz partii politycznej, z której się on wywodzi....

Podobne wypracowania