Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Joschka Fischer - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Joschka Fischer, a właściwie – Joseph Fischer – jest niemieckim politykiem, byłym wicekanclerzem Republiki Federalnej Niemiec i ministrem spraw zagranicznych oraz liderem jednej z większym partii Niemiec – Związek 90/Zieloni.

Joseph Fischer urodził się w 1948 roku w Badenii-Wirtembergii. Studia podjął we Frankfurcie nad Menem, gdzie zajmował się poglądami m.in. Mao Tse-Tunga, Karola Marksa i Hegla. Młody Fischer energicznie angażował się także w działalność radykalnie lewicowych organizacji, za nawoływanie do strajków został nawet zwolniony z pracy.

Radykalne poglądy Joschka Fischer zmienił wraz z początkiem lat 80., kiedy to zapisał się do partii Związek 90/Zieloni. Zaangażowanie w działalność partyjną przyniosło mu mandat Bundestagu w 1983 r., gdzie zyskiwał sobie coraz większą popularność – został także ministrem ds. środowiska.

W latach 90., po przemianach ustrojowych Niemiec, a przede wszystkim po upadku muru berlińskiego Joschka Fischer ponownie został ministrem środowiska, z funkcji tej jednak zrezygnował w 1994 r., decydując się na pozostanie jedynie deputowanym Bundestagu. Ze względu na swoją dużą popularność został jednak szybko wybrany współprzewodniczącym partii Związek 90/Zieloni.

Dalsza kariera Joschki...

Podobne wypracowania