Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Królowa Beatrix - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Królowa Beatrix Beatrix Wilhelmina Armgard van Oranje-Nassau, zwana królową Beatarycze to władczyni Holandii od 1980 roku. Urodziła się 31 stycznia 1938 roku w Baarn. Pochodzi z rodu Oranje-Nassau – jest to rodzina panująca w Holandii od czasów Wilhelma I Orańskiego, który był inicjatorem powstania przeciwko Hiszpanii i doprowadził do ogłoszenia niepodległości Niderlandów. 

Beatrycze jest córką Juliany, która była królową Holandii i Bernarda. Dzieciństwo mała Beatrycze spędziła wraz z rodziną królewską na emigracji w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Do Holandii powróciła po wojnie w 1945 roku. Rozpoczęła studia w Lejdzie, gdzie studiowała prawo, historię i socjologię. Następnie zdobyła tytuł doktora praw (1961). Kiedy ukończyła 18 rok życia, mogła uczestniczyć w obradach Rady Stanu, stała się jego członkinią oraz następczynią tronu. Już w 1969 roku wyjechała w celach dyplomatycznych do Stanów Zjednoczonych. 

W 1980 roku Beatrycze zasiadła na tronie. Od momentu wstąpienia na tron stała się osobą jeszcze bardziej lubianą i kontaktową. Reprezentuje kraj na arenie międzynarodowej, stanowi głowę państwa i stoi na czele rządu. Wszystkie decyzje premier uzgadnia z królową....

Podobne wypracowania