Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultura - blokersi - opis i charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek odczuwa potrzebę przynależności do grupy społecznej. Jednak czasami zdarza się, że nie znajduje w nich zrozumienia czy akceptacji. Wówczas najbardziej realnym zagrożeniem staje się subkultura. Termin ten można w najprostszy sposób zdefiniować jako zespół odmiennych norm i wzorów obowiązujących niż te, które zostały przyjęte przez ogół społeczeństwa. 

Subkultura blokersów pojawiła się stosunkowo niedawno. Sam termin został po raz pierwszy użyty pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku przez fotoreporterkę Marię Zbąską, a następnie dość szybko spopularyzowany przez media. Najkrótsza definicja, a zarazem ta, która w najbardziej dobitny sposób wskazuje na charakter tej grupy mogłaby się z pewnością zamknąć w stwierdzeniu ukazującym blokersa jako człowieka mieszkającego na wielkim osiedlu; jego głównym zajęciem jest przesiadywanie na klatce schodowej czy na ławce przed blokiem. Czynnikiem, który w dużym stopniu determinuje rozwój tego zjawiska jest szara codzienność: powszechny brak czasu, pęd za karierą, pieniędzmi przy jednoczesnym braku zainteresowania rodziną, zamykanie placów zabaw, boisk, itp. 

Najczęściej blokers jest fanem hip-hopu,...

Podobne wypracowania