Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Konserwatyzm – rodzina. Rola i znaczenie rodziny w myśli konserwatywnej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Konserwatyzm znany jest ze swojego przywiązania do wartości, które uznaje za ideały wartości społecznych. Jedną z takich wartości jest rodzina. Rodzina dla konserwatystów stanowi podstawową komórkę, która - dobrze funkcjonująca - tworzy idealne społeczeństwo. Rodzina jest symbolem zdrowia, bezpieczeństwa i więzi społecznej. Od początku konserwatyści przywiązywali wielką wagę do pojęcia rodziny.

Rola rodziny była fundamentalna dla konserwatyzmu, tradycyjny model rodziny składał się z ojca jako głowy rodziny, matki czyli dobrej żony i wychowawczyni dzieci. Rodzina dla konserwatystów miała znaczenie ogromne, stanowiła siłę narodu oraz zdrowy model życia w społeczeństwie.

W dzisiejszych czasach konserwatyści podkreślają jeszcze bardziej znaczenie rodziny. Jak twierdzą – obecne czasy przyczyniają się do upadku tradycyjnych wartości. Konserwatyści bardzo mocno akcentują model tzw. zdrowej rodziny, całkowicie odrzucają roszczenia w tym zakresie mniejszości seksualnych, które również domagają się swoich praw do tworzenia rodziny.

Konserwatyści przedstawiają rodzinę jako małżeństwo dwóch osób przeciwnej płci. Taka rodzina winna mieć docelowo dwójkę lub troje dzieci. Jest to standardowy model...

Podobne wypracowania