Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paul Evdokimov - biografia, dokonania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Paul Evodkimov urodził się w roku 1901 w Sankt Petersburgu w ubogiej rodzinie szlacheckiej. Wychowywany był wyłącznie przez matkę, która ukochała religię. To ona wpoiła podobną miłość Paulowi, kiedy ten był jeszcze małym dzieckiem. Był studentem rosyjskiej szkoły wojskowe. Był nawet zapisany do armii. Walczył ze skutkami rewolucji bolszewickiej.

Jego rodzina musiała uciekać. Przenieśli się do Paryża, po czym wylądowali w Istambule. Podjął studia na Sorbonie oraz w Instytucie Saint Serge (jeszcze za bytności w stolicy Francji). Tam też w roku 1928 roku otrzymał tytuł magistra teologii. Miał dwójkę dzieci i jest żonaty. 

W swoich teologicznych rozważaniach wielokrotnie odwoływał się do filozofii Fiodora Dostojewskiego. W pracy doktorskiej poruszył temat „Dostojewski i problem zła”. Odwoływał się także do tez N. F. Fiodorowa oraz Nikołaja Bierdiajewa (prawosławnego filozofa głoszącego powszechne zbawienie. Z początku zaintrygowany był marksizmem, jednak później zajął się zgłębianiem tajników chrześcijaństwa). Paul Evodkimov zajmował się też tematyką zbawienia.

Uważał, że istnieje coś takiego, jak apokatastaza. Apokatastaza zakładała, że świat po pewnym okresie czasu wróci do swojego stanu pierwotnego....

Podobne wypracowania