Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alexander Graham Bell - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alexander Graham Bell przyszedł na świat 03.03.1847 r. w Edynburgu (Szkocja). Jego ojciec był specjalistą w zakresie narządów mowy, a matka osobą głuchoniemą, co przyczyniło się do ukształtowania zainteresowań przyszłego wynalazcy telefonu. Do szkoły chodził on zaledwie kilka lat, a główną część wykształcenia odebrał w domu. Już jako dziecko odznaczał się naprawdę nieprzeciętnym słuchem. Bez niczyjej pomocy nauczył się grać na pianinie. Dodatkowo poświęcał wiele czasu na naukę czytania z ruchu ust.

W 1870 r. Alexander Graham Bell wraz z rodziną opuścił rodzinny kraj i udał się do Kanady. W kraju żywicy i syropu klonowego miał przejść rehabilitację po przebytym zapaleniu płuc. Młodzieniec i jego ojciec znaleźli w Kanadzie doskonałe warunki, by oddawać się swojej pasji, jaką był dźwięk. Badania Bella, które dawały pewne szanse ludziom głuchoniemym postanowił finansować ojciec przyszłej żony Alexandra. Udało mu się opatentować mikrofon i głośnik. Okazały się one jednak zbyt energochłonne i za duże, by niedosłyszący mogli mieć je zawsze przy sobie. Jednakże Graham Bell nie poddał się i znalazł dla nich bardzo ciekawe zastosowanie – połączył jedno z drugim i w ten sposób otrzymał urządzenie przekazujące dźwięk na odległość.

Dziewiątego...

Podobne wypracowania