Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mahomet - biografia, życiorys

Powszechnie przyjmuje się, że Mahomet na świat przyszedł 20 kwietnia 571 roku. Wywodził się z plemienia Kurajszytów, a ci pochodzili z rodu Haszymidów. Byli oni handlarzami mieszkającymi w Mekce.

Życie doświadczyło Mahometa już na początku jego drogi. Ojciec proroka zmarł, nim ten się narodził. Matka również osierociła go bardzo wcześnie – kiedy miał zaledwie sześć lat. Na początku wychowaniem twórcy islamu zajął się dziadek, a następnie wuj – zamożny kupiec. Dalsze jego losy nie obfitowały już w tak dramatyczne przeżycia. Mahomet podjął pracę, jako pomocnik karawan. W ten sposób poznał swoją pierwszą żonę, Chadidżę, która go zatrudniała. Kiedy kobieta owdowiała, postanowiła wyjść właśnie za niego. Prorok się zgodził. Można powiedzieć, iż ich małżeństwo było udane. Żona wspierała męża w jego misji. Była jedną z najgorętszych wyznawczyń islamu, która zawsze dzielnie przy nim stała.

Prorok, wedle swego zwyczaju, jeden miesiąc w roku poświęcał na rozmyślania w jaskini o nazwie Al-Hira. To właśnie podczas ramadanu doznał on pierwszego objawienia. Ukazał mu się Dżibril, archanioł, który przekazał Mahometowi kilka wersów „Koranu”. Prorok miał je zapamiętać i recytować. Tak też się stało....

Podobne wypracowania