Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Elżbieta II - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Elżbieta II, czyli Elizabeth Alexandra Mary, urodzona w 1926 roku jest obecnie panującą królową angielską. Ponadto w jej władaniu pozostaje kilkanaście innych państw, takich jak Jamajka, Kanada, Nowa Zelandia czy Papua-Nowa Gwinea.

Rodzicami przyszłej królowej była para królewska Jerzy VI oraz Elżbieta Bowes-Lyon, a mała Elżbieta nie była najbardziej prawdopodobną sukcesorką brytyjskiego tronu, gdyż zajmowała miejsce dopiero po swoim wujku, księciu Walii oraz swoim ojcu. Odebrała wykształcenie ograniczające się do wiadomości z zakresu podstaw historii, geografii oraz Biblii. Czas spędzała w małym gronie, z siostrą oraz guwernantkami.

Od dziecka Elżbieta przejawiała cechy charakteru, które przydały się jej potem jako królowej – była sumienna, obowiązkowa, poważna i spokojna. Kiedy miała dziesięć lat, po wielu perturbacjach, była pierwszą osobą po swoim ojcu, która mogła objąć tron. Jako nastolatka poszerzała swoją wiedzę i doświadczanie. Na własną prośbę wstąpiła do szkoły wojskowej, w której uzyskała stopień kapitana. W 1939 roku Elżbieta poznała Filipa – oficera mającego korzenie grecko-duńsko-niemieckie. Młoda dziewczyna zakochała się ze wzajemnością w Filipie, jednak rodzina była przeciwna temu związkowi...

Podobne wypracowania