Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Caravaggio - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Michelangelo Caravaggio - właściwie Michelangelo Merisi da Caravaggio urodził się 29 września roku 1671 w Mediolanie i zmarł 18 lipca 1610 roku. Z pochodzenia był Włochem, uważany za jednego z najwybitniejszych malarzy świata. Szczególnie wielbiony był przez artystów Renesansu, dla których jego twórczość była kwintesencją harmonii, ładu, doskonałości.

Urodził się jako syn zamożnego Fermo Merisi oraz Lucii Aratori ( w ich rodzinie był książę Mediolanu - Francesco Sforza. Gdy malarz miał pięć lat w Mediolanie wybuchła zaraza, więc wraz z rodziną przeprowadził się do niewielkiej miejscowości zwanej Caravaggio. Po okresie epidemii malarz powrócił do Mediolanu, gdzie kształcił się w zakresie sztuk malarskich. Tam też miał sposobność zapoznania się z dziełami najwybitniejszych artystów.

Dalsze koleje losu zaprowadziły malarza aż do Rzymu. Przyjechał tam bez pieniędzy, więc zaczął pracować jako asystent w pracowni Giuseppego Cesariego (włoskiego malarza - manierysty). W czasie tamtejszych praktyk chorował, ale i tworzył pierwsze dzieła malarskie, które zachwycały swoją szczegółowością, drobiazgowością oraz perfekcjonizmem. Z powodu braku jakichkolwiek sukcesów artysta postanowił wyjechać z Rzymu. Porzucił także...

Podobne wypracowania