Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Max Ernst - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Max Ernst urodził się 2 kwietnia 1891 roku w Bruhl. O jego dzieciństwie nie wiadomo zbyt wiele, tylko tyle, iż przypadło ono na dziwny okres w niemieckim państwie (zmiany polityczne, wojna).

Ernst postanowił studiować filozofię. Naukę rozpoczął w 1908 roku w Bonn. Wtedy też poznał znanego już malarza Augusta Macke i rzeźbiarza Hansa Arpa. Te znajomości miały ogromny wpływ na jego życie. Młody malarz zyskał nowych przyjaciół, ale byli oni dla niego także inspiracją dla własnej twórczości. Okres ten był dla niego ciekawy i burzliwy. Nie tylko studiował i próbował malować, ale też dużo czytał i brał udział w seansach spirytystycznych. Zafascynował się również naukę Freuda.

W 1914, kiedy rozpoczęła się wojna, Ernst został wcielony do armii. Najpierw służył w artylerii, po jakimś czasie przeniesiono go do organizacji, której zadaniem było opracowywanie map. Mimo małego ryzyka niebezpieczeństwa, otrzymał rany. Zrezygnował ze służby. Ożenił się w 1918 roku z Lou Strauss, która urodziła mu synka. Małżeństwo nie było jednak udane i skończyło się rozwodem w roku 1922. Jego życie osobiste było bardzo dynamiczne i burzliwe. Malarz miał wiele kobiet, ale nie potrafił zaangażować się na długo. Spotykał się z żoną swojego przyjaciela,...

Podobne wypracowania