Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Piramidy egipskie - sposób budowy, materiały, cel budowy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Piramidy egipskie do dziś budzą wielkie emocje – zarówno pod względem estetycznym, turystycznym, literackim, mitologicznym, jak i pod względem architektonicznym, historycznym, ogólnie mówiąc - naukowym. Nie istnieje jednoznaczna teoria zawierająca mocne tezy na temat tego, w jaki sposób powstały piramidy, kto je budował i skąd w ogóle pochodzi pomysł tworzenia tego typu budowli. Jedno jest jednak pewne – przetrwały one tysiące lat i kryją w sobie jeszcze wiele niewyjaśnionych tajemnic.

Najbardziej zdumiewające w piramidach jest to, iż powstały one bez użycia zaawansowanych technologii, choć z pewnością nie można ujmować starożytnym Egipcjanom wybitnej i swoiście „przyszłościowej” wiedzy naukowej (czy to z zakresu astronomii, czy architektury). Zresztą nad tak potężną budowlą musieli pracować najlepsi fachowcy, tym bardziej, że efekt ich pracy jest zdumiewający – boki podstawy piramid są nadzwyczaj równe, odchyłki wynoszą zaledwie kilka centymetrów. Możemy z pewnością orzec, iż nad ich budową pracował zespół architektów, kierowników budowy i samych rzemieślników.

Dawniej sądzono, że piramidy stawiane były w morderczej pracy przez dziesiątki tysięcy styranych...

Podobne wypracowania