Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krzysztof Kolumb - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Krzysztof Kolumb urodził się nad Genuą, prawdopodobnie w październiku, pomiędzy rokiem 1430, a nawet 1456. Oficjalnie uznaje się za datę jego przyjścia na świat dzień 29 października 1451 roku. Chłopiec przywitał życie w Zaułku Tkaczy, był synem tkacza i kupca, Domenica Kolombo oraz Zuzanny Fontanarossy. Teorie dotyczące jego pochodzenia są różne – najwcześniejsze losy przyszłego podróżnika wciąż okrywa tajemnica.

Najnowsze z badań opublikowane przez Manuela Rosę ujawniają dowody na rzekome polskie pochodzenie żeglarza. Kolumb miałby według nich być potomkiem Władysława III Warneńczyka, samego króla Polski, który nie zginął – jak podają źródła historyczna – pod Warną, lecz przeżył i ukrywał tożsamość na wygnaniu na Maderze. Królewskie pochodzenie „Krzysztofa Kolumbowicza” uzasadniałoby łatwość, z jaką przyszło odkrywcy rozwinąć swoją karierę.

Jako mały chłopiec Krzysztof lubił wpatrywać się w drzeworyty przedstawiające portugalskie karawele z żaglami. Interesował się książkami, mapami i dokami portowymi, nad wyraz zaś okrętami. W latach młodzieńczych podjął pracę w domu bankowym Centurionach, która to profesja wymagała od niego częstego podróżowania drogą morską. W 1476 roku Krzysztof...

Podobne wypracowania