Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferdynand Cortez - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dokładna data narodzin Ferdynanda Corteza nie jest znana. Przyjmuje się, że miało to miejsce w roku 1485 w miejscowości Medellin. Już jako młodzieniec uczestniczył w podróżach i wyprawach. Wiadomo, iż w roku 1511 towarzyszył Diego de Velazquezowi, w zorganizowanej przez niego ekspedycji na Kubę. Wyspa została podbita i podporządkowana Hiszpanii. Sam Velazquez został gubernatorem podbitych terenów. Co do Corteza, nie powrócił on do Hiszpanii, ale został ze swoim przyjacielem na wyspie. Pełnił funkcję sekretarza gubernatora. Zaczął nawet układać sobie życie osobiste, a mianowicie ożenił się.

Pobyt dwóch zaprzyjaźnionych konkwistadorów na Kubie trwał do 18 lutego 1519 roku. Mężczyźni opuścili wyspę, gdyż przygotowali kolejną wyprawę. Tym razem wyruszyli na Karaiby, gdzie podobno znajdowały się złoża złota.

W roku 1519 Cortez, bez Velazqueza, z którym się pokłócił, dotarł do Meksyku. Okazało się, że konkwistador jest osobą bardzo podstępną. Zyskał zaufanie tamtejszej ludności. Podawał się za wcielenie boga. Ufni, rdzenni mieszkańcy ziem Ameryki Południowej zaprowadzili go z radością do stolicy kraju. Miało to miejsce 8 listopada. Jak się okazało, data ta dla plemienia Azteków była jedną z najczarniejszych. Ferdynand...

Podobne wypracowania