Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Horst Koehler - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Horst Köehler urodził się dnia 22 lutego 1943 roku w miejscowości Skierbieszów. Z pochodzenia był Niemcem, choć mieszkał, wraz z rodzicami, w Rumunii. Wybuch wojny światowej w roku 1939 sprawił, że przeniesiono rodzinę do Niemiec, a następnie do Polski. Tu przebywali od roku 1942. Miejscem, w którym rozpoczęli ten etap życia, był właśnie Skierbieszów. Po dwóch latach, kiedy Köehler miał zaledwie rok, rodzina polityka została przeniesiona do Łodzi.

Życie nie oszczędzało polityka i jego bliskich. W związku z napiętą sytuacją polityczną musieli oni często zmieniać miejsce zamieszkania. Przebywali m.in. w Lipsku, aby ostatecznie osiedlić się w Ludwigsburgu. W tym trudnym okresie rodzina zajmowała się głównie rolnictwem. Z owym okresem wiąże się też kwestia „wypędzonych”. Köehler jasno mówił, że nie Niemcy byli wypędzeni, ale Polacy – opuszczający swe domy, w których później zamieszkiwali przesiedleni sąsiedzi z zachodu. Jako przykład polityk podawał swoją rodzinę. Być może z powodu doświadczeń, które zdobył będąc młodym chłopcem, a później mężczyzną, tak bliska była mu Polska. Kiedy został prezydentem Niemiec, pierwszym miejscem, do którego wyruszył w podróż,...

Podobne wypracowania