Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bracia Lumiere - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czym byłby dzisiejszy świat bez tak zwanej „dziesiątej muzy”? Nazywana w ten sposób –  kinematografia bardzo wiele zawdzięcza braciom, którzy stworzyli podstawy dzisiejszego filmu. To dzięki nim możemy dzisiaj cieszyć się oglądaniem filmów na srebrnym ekranie. Wprawdzie od momentu, kiedy bracia położyli podwaliny pod współczesną kinematografię, musiało minąć sporo czasu, aby udało się udoskonalić ten wynalazek, to ich wkład w tę dziedzinę jest z dzisiejszej perspektywy, mimo wszystko, nie do przecenienia.

Starszy był August Marie Louis Lumiere – urodził się 1862 roku. Młodszy natomiast to Louis Jean, urodzony dwa lata później, a więc w 1864 roku. Mieli czwórkę młodszego rodzeństwa (trzy siostry i jednego brata) oraz ojca, który zajmował się filmem, był także malarzem, więc przyszli wynalazcy od dzieciństwa stykali się z dziedziną nauki, która wkrótce stanie się ich największą pasją.

Po odbyciu elementarnej edukacji, chłopcy mieli kontynuować naukę na politechnice, jednak z bliżej nieustalonych powodów nie doszło do tego. Przyczyną mógł być słaby stan zdrowia braci lub niechęć matki. W zastępstwie regularnej nauki podjęli oni praktykę w zakładzie fotograficznym...

Podobne wypracowania