Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Powstanie III Rzeszy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

I wojna światowa dokonała ogromnych przemian w polityce światowej. Po zakończeniu konfliktu mapa Europy uległa całkowitej zmianie. Na miejsce starych monarchii pojawiły się nowe państwa. Cesarstwo Niemieckie przemieniło się w Republikę Weimarską, a następnie w III Rzeszę. Przemiana w hitlerowskie Niemcy została poprzedzona kilkoma wydarzeniami, które pozwoliły przejąć władzę nazistom.

Istotnym faktem, który wpłynął na historię w dwudziestoleciu międzywojennym, było podpisanie traktatu wersalskiego 28 czerwca 1919 roku. Ciężkie warunki pokojowe, jakie postawiono przed Niemcami spowodowały w nich chęć odwetu. Zniszczony kraj uważał, że nie ma prawa być tak traktowany i skazywany na wysokie kary. Hamowało to rozwój gospodarczy, który został przełamany dopiero dzięki amerykańskim kredytom, w ramach realizacji planu Dawesa.

Ogromny światowy kryzys, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych, uderzył ze zdwojoną siła w nowopowstała Republikę Weimarską, uzależnioną od sum amerykańskich. Doprowadziło to do całkowitego załamania gospodarczego kraju. Wzrosło bezrobocie, wiele firm oraz drobnych przedsiębiorstw całkowicie zbankrutowało. Obywatele zaczęli uważać, że wina leży po stronie ustroju, zaufanie do republikańskich rządów całkowicie...

Podobne wypracowania