Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Isaac Newton - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nikt nie ośmieliłby się podważać znaczenia, jakie dla świata miały wynalazki Isaaca Newtona. Ten wszechstronny badacz i odkrywca, prawdziwy człowiek renesansu jest autorem wielu praw i teorii, które stanowią dzisiaj żelazne punkty matematyki, fizyki czy filozofii.

Newton urodził się w 1643 roku w Anglii jako pogrobowiec. Kiedy chłopiec miał dwa lata, opuściła go matka, pozostawiając chłopca pod opieką babci. Jako dziecko pobierał nauki w szkole elementarnej, gdzie zdobywał najlepsze wyniki. Później studiował w Cambridge, gdzie bardziej interesował się  teoriami współczesnych uczonych jak Galileusz czy Mikołaj Kopernik niż teoriami starych mistrzów, takich jak Arystoteles.

W wieku dwudziestu dwóch lat odkrył prawa rządzące dwumianami oraz skierował swoje zainteresowania ku rachunkom różniczkowym i całkowym. Między Newtonem a Leibnizem narosło wiele kontrowersji dotyczących owych rachunków, gdyż Newton oskarżał swojego kolegę o plagiat. Prawda jednak była taka, że obaj naukowcy opracowali metodę niezależnie od siebie i używając rozmaitych sposobów zapisu.

Kiedy Newton ukończył studia, przez dwa lata opracowywał w domu teorie dotyczące rachunków. Legenda głosi, że teorię dotyczącą grawitacji...

Podobne wypracowania