Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Theodore Gericault - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Théodore Géricault urodził się 26 września 1791 roku. Przyszedł na świat we francuskim mieście Rouen.

Bardzo szybko rozpoczął swoją edukację malarską. Pierwsze lekcje pobierał u niezwykle surowego nauczyciela rysunku, Pierre'a Narcisse'a Guerina. Następnie zdecydował się na studia malarskie w Paryżu. Uczył się przede wszystkim w Luwrze i tam kopiował obrazy znanych artystów, takich jak Rubens i Rembrandt. Ogromny wpływ nie tylko na jego życie, ale także twórczość wywarły podróże, szczególnie te do Włoch. Gericault był pod wielkim wrażeniem dzieł Michała Anioła, co nie pozostało bez znaczenia dla malowanych przez niego obrazów.

Po zakończeniu studiów nadal doskonalił swojej umiejętności i dbał o rozwój kariery. Jednym z jego pierwszych zajęć zarobkowych była praca dla doktora Georgeta. To dla niego malarz w latach 1822-1823 malował portrety ludzi, którzy przebywali w szpitalu psychiatrycznym. Te obrazy stanowią  przedstawienia szaleńców i widać na nich ogromne emocje.

Debiut malarski świętował artysta w roku 1812. Obraz „Oficer szaserów” został wystawiony w Salonie Paryskim. Dwa lata później pokazał w tym samym miejscu równie znakomite dzieło...

Podobne wypracowania