Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Demonstracje w Krakowie - 21 II 1989

W 1989 r. nasiliły się ataki opozycji na władzę, przejawiały się one w formie demonstracji i manifestacji. W Krakowie w 1989 r. doszło do spektakularnych demonstracji, w czasie kiedy obradował Okrągły Stół rozpoczęto demonstracje popierające opozycjonistów. Kraków aż wrzał z ulicznych skandów.

Rozpoczęły się demonstracje studentów którzy domagali się legalizacji NZS czyli Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Dodatkowo rozpoczął się protest studencki w sprawie więzienia Wacława Havla. 21 lutego 1989 r. studenci wyszli na ulice Krakowa i zaczęli protestować przeciwko uwięzieniu Waclava Havla. Manifestacje były bardzo intensywne i odbiły się szerokim echem w Polsce i na świecie.

Studenci krakowscy i intelektualiści demonstrowali swoje niezadowolenie i mimo ostrych ataków władzy i akcji oddziałów ZOMO. Kraków w lutym 1989 r. przeżywał ogromne trudności, studenci demonstrowali i ukazywali swoje niezadowolenie. Walki uliczne z milicją i aresztowania stały na porządku dziennym. 24 lutego doszło do poważnych zamieszek w Krakowie, ulice stały się polem bitwy. Wcześniej 17 lutego studenci demonstrowali w Krakowie z okazji ósmej rocznicy zarejestrowania NZS.

W dużej mierze większość manifestacji dotyczyła studentów, których młode charaktery i osobistości bardzo mocno próbowały walczyć z władza ludową. Charyzma i upór dały się we znaki władzy, która nie potrafiła poradzić sobie z demonstracjami studenckimi w Krakowie.

Podobne wypracowania do Demonstracje w Krakowie - 21 II 1989