Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Matka Teresa z Kalkuty - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Matka Teresa z Kalkuty - urodzona jako Agnesë Gonxhe Bojaxhiu, imię zakonne: Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (1910 - 1997) - zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości, laureatka pokojowej nagrody Nobla, błogosławiona kościoła katolickiego, patronka Międzynarodowego Dnia Młodzieży.

Dzieciństwo
   
Agnesë Gonxhe Bojaxhiu przyszła na świat 26 sierpnia 1910 w Üskübdzisiaj znanym jako Skopje (stolica Macedonii). Była najmłodszym dzieckiem Nikollë i Drana Bojaxhiu. Ojciec Agnesë zmarł, gdy miała zaledwie 9 lat. Matka wychowywała ją w duchu wiary katolickiej. Już od najmłodszych lat podziwiała misjonarzy i ich działalność. W wieku osiemnastu lat  postanowiła opuścić dom rodzinny i wstąpiła jako misjonarka do Instytutu Błogosławionej Dziewicy Maryi w Rathfarnham w Irlandii. Od tamtej pory nigdy więcej nie spotkała się ze swoją matka oraz siostrą.

Działalność Misjonarska
   
W Instytucie Błogosławionej Dziewicy Maryi uczyła się języka angielskiego, którego znajomość była jej potrzebna do pracy misjonarskiej w Indiach. Swój postulat (pierwszy okres życia we wspólnocie zakonnej) rozpoczęła 12 października 1928 i skończył się on po sześciu tygodniach. Do...

Podobne wypracowania