Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bernard Montgomery - biografia. Ocena postaci

biografia, II wojna światowa, ocena

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bernard Law Montgomery obecnie uważany jest za jedną z najjaśniejszych postaci okresu II wojny światowej, stawiany na równi z tak wybitnymi dowódcami jak np. George Patton, Dwight Eisenhower, Erwin Rommel czy Gieorgij Żukow. Jego liczne sukcesy militarne oraz obecność w sztabie dowodzenia wszystkich większych zwycięskich kampanii alianckich na froncie zachodnim w Europie, zdecydowanie świadczą o nieprzeciętnym talencie i umiejętnościach brytyjskiego generała, później marszałka. Jednak wielu zarzuca Montgomery’emu zbytnią zachowawczość w podejmowanych decyzjach, arogancki oraz bezkompromisowy sposób dowodzenia, a sukcesy przypisuje głównie zdecydowanej przewadze liczebno-technicznej jego wojsk lub po prostu szczęściu. Burzliwe dyskusje oraz kontrowersje wokół osoby Bernarda Montgomery’ego czynią z niego postać niezwykle barwną, która oprócz szeregu zasług i sukcesów posiada także kilka niezaprzeczalnych wad.

Bernard Law Montgomery urodził się 17 listopada 1887 r. w Londynie. Po ukończeniu Akademii Wojskowej w Sandhurst został przeniesiony do Indii, gdzie przebywał aż do wybuchu I wojny światowej. Brał udział w walkach we Francji w 1914 r. (m. in. pod Ypres i nad Sommą), gdzie został ciężko raniony...

Podobne wypracowania