Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dmitrij Miedwiediew - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dmitrij Miedwiediew (właściwie Dmitrij Anatoljewicz Miedwiediew) urodził się 14 września 1965 w Leningradzie. Wywodzi się z rodziny inteligenckiej. Jego rodzice powiązani byli z wyższymi leningradzkimi uczelniami. Jego matka, Julia Wienimianowna, zajmowała się wykładaniem na Instytucie Pedagogiki imienia Giercena. Ojciec natomiast – Anatolij Afanasiewicz Miedwiediew – był profesorem Leningradzko-Technologicznego Instytutu imienia Lensowieta również w Leningradzie. Jest ich jedynym dzieckiem.

Studiował na Leningradzkim Uniwersytecie Państwowym, na kierunku prawo, które ukończył w roku 1990. Przez następnych dziewięć lat związany był z tymże uniwersytetem, gdyż pracował tam w Katedrze Prawa Cywilnego. Tam też poznał Anatolija Sobczaka, który wykładał prawo cywilne. Niedługo potem rozpoczął współpracę z przyszłym merem Sankt Petersburga w jego sztabie wyborczym. Zapoznał się tam z Władimirem Putinem, który w tych czasach również pracował dla Sobczaka jako przewodniczący komitetu spraw zagranicznych. Współpracowali ze sobą jeszcze przez ponad pięć lat.

Z Putinem poznali się w roku 1991. Miedwiediew pełnił w sztabie wyborczym Anatolija Sobczaka funkcję eksperta prawnego Komitetu Spraw Zagranicznych. Odszedł,...

Podobne wypracowania