Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Norman Davies - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Norman Davies urodził się 8 czerwca 1839 roku w Bolton w Anglii. Jest synem Richarda i Elizabeth. Ten z pochodzenia Walijczyk studiował historię w Magdalen College na Oksfordzie oraz na Univeristy of Sussex, a także na Uniwersytecie Jagiellońskim. To właśnie w Krakowie znamienity historyk i pisarz w roku 1973 uzyskał tytuł doktora. Jego doktorska rozprawa nosi tytuł „Orzeł biały, czerwona gwiazda”.

Pisarz do Polski przybył w dość nietypowych okolicznościach, powiedzieć można, iż stało się to przypadkiem. W roku 1957 postanowił bowiem wyruszyć w podróż samochodem do Istambułu. W związku z tym, że był to czas niepokojów w Europie, nie udało mu się osiągnąć celu. Na Węgrzech pisarz został zatrzymany i posądzony przez służby bezpieczeństwa o szpiegostwo. Konsekwencją tego oskarżenia było oddelegowanie Daviesa do Jugosławii. Historia ta zakończyła się powrotem historyka do domu, jednakże odbiła się echem w jego późniejszym życiu. Kilkanaście lat po zdarzeniu próbował wyjechać do Rosji. Niestety, z powodu wcześniejszego zatrzymania, nie otrzymał wizy. Los chciał, że pisarz trafił do Polski. Efektem tego było podjęcie decyzji o studiach w Krakowie.

Davies nie tylko poświęcił się pisaniu, ale również pogłębianiu swojej wiedzy...

Podobne wypracowania