Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Amerigo Vespucci - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Amerigo Vespucci przyszedł na świat we Florencji w 1454 roku. Duży wpływ na jego wychowanie miał wuj, który uczył go matematyki. Jako dziecko Amerigo był bardzo zdolny, jego pasją stało się kopiowanie map. Po zakończeniu edukacji Vespucci zaczął pracować jako kupiec w domu bankowym potężnych Medyceuszów. W związku ze swoją pracą Vespucci został oddelegowany do Hiszpanii, jednym z jego zadań miało być wyposażenie w sprzęt drugiej i trzeciej wyprawy Krzysztofa Kolumba.

Amerigo wyjechał do Sewilli w 1492 roku. Dalsze losy odkrywcy nie do końca są znane. Według świadectwa samego Amerigo, odbył on pomiędzy 1497 a 1504 rokiem cztery wyprawy podróżnicze na prośbę króla Manuela I. W 1500 roku odkrywca dotarł nad jezioro Maracaibo, które nazwał „Małą Wenecją” (dzisiejsza Wenezuela). Nawa wzięła się od skojarzenia chat Indian zbudowanych na palach wbitych w wodę z miastem gondoli. W tym samym roku Vespucci wraz  z Vincentem Pinozem dotarł do Amazonii i wybrzeża Brazylii. Od 1500 do 1501 roku brał udział w hiszpańskiej ekspedycji żeglarzy, z którymi dopłynął do półwyspu Guajira, ujścia rzeki Orinoko i Kadyksu.

Vespucci zyskał olbrzymią popularność za sprawą wydawania drukiem listów, w których ciekawie...

Podobne wypracowania