Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zygmunt Bauman - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zygmunt Bauman urodził się 19 listopada 1925 roku w Poznaniu. Kiedy w 1939 roku wybuchła II wojna światowa, rodzina Baumana uciekła do Związku Radzieckiego. Tam starali się zorganizować sobie życie rodzinne.

Młody Zygmunt rozpoczął studia w Gorki, na tamtejszym uniwersytecie. Niedługo po rozpoczęciu nauki został wcielony w szeregi milicji. Nie pełnił żadnej odpowiedzialnej funkcji. Przeniesiony został do Moskwy. Tam zawiadywał ruchem ulicznym. Rok później (1944) wstąpił do 4 Dywizji Piechoty. Razem z tym oddziałem wyruszył na Berlin. Przez owe wydarzenia zmuszony został do przerwania nauki. Zdobywanie wiedzy kontynuował na Uniwersytecie Warszawskim. Kierunkiem, który wybrał, była filozofia. Bardzo szybko okazało się, że Bauman ma ogromny potencjał naukowy. Pozostał na uczelni jako asystent Juliana Hochfelda. W związku z wydarzeniami z marca 1968 roku relegowano go z uczelni. Odszedł jako doktor habilitowany. Uniwersytet Warszawski stracił kierownika Katedry Socjologii Ogólnej.

Jako Polak żydowskiego pochodzenia był zagrożony prześladowaniami i represjami, które ponownie znacznie się nasiliły. Musiał wyjechać z Polski. Nie porzucił jednak kariery naukowej. Zagraniczne uczelnie potrafiły docenić jego wiedzę i umiejętności. Od roku 1969...

Podobne wypracowania