Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Karl Benz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Osoba Karla Benza stanowi najlepszy przykład na to, że geniusze wyprzedzają swoja epokę. Za życia często wyśmiewany i traktowany ze skrajnym niezrozumieniem, stał się pionierem mechaniki motoryzacyjnej, bez której współczesne samochody nie miałyby racji bytu.

Naukowiec (którego imię znane jest pod dwiema postaciami: Karl – stosowane w dzieciństwie i młodości oraz Carl – przekształcone później na modę francuską) urodził się w 1844 roku w Niemczech i najpierw kształcił się w dziedzinach związanych z przyrodą. Dopiero studia nakierowały go na przedmioty, które później staną się jego pasją, i z którymi zwiąże swoją przyszłą karierę. Wybrał bowiem politechnikę w Karlsruhe, po skończeniu której w 1864 roku uzyskał tytuł inżyniera mechanika.

Dopiero siedemnaście lat później stworzył model silnika dwusuwowego, a więc takiego, w którym cała praca silnika zamyka się w jego dwóch suwach. Później przyszedł czas na spalinowy silnik czterosuwowy, którego praca – analogicznie – odbywa się w czterech fazach: wpływu powietrza (lub paliwa), sprężenia, pracy i wydmuchu spalin.

Jego projektem jest także zastosowanie od dawna znanej przekładni różnicowej...

Podobne wypracowania