Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ryszard Lwie Serce - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Żyjący we wczesnym średniowieczu (przypuszczalne lata życia to 1157-1199) król Anglii, jak sam przydomek wskazuje – wykazywał się w wielu sytuacjach męstwem i bohaterstwem, choć wielu ludzi krytykowało go za całkowite poświęcanie wojnie nie tylko własnej osoby, ale także funduszy, które mogły być przeznaczone na inne cele.

Był świetnie i wszechstronnie wykształcony, wziął za żonę Berengarię, której rodzice władali Nawarrą, Kastylią i Leónem. Ryszard pozostawał w długim konflikcie z własnym ojcem, który żądał od syna posłuszeństwa. Spory między nim a jego braćmi utrzymywały się także po objęciu władzy przez Ryszarda w 1189 roku. Podczas koronacji znany jest tragiczny epizod, kiedy to Ryszard nakazał wyrzucić z uroczystości wszystkich Żydów. Kilku jednak udało się przedostać, ale w efekcie król tak się zezłościł, ze nakazał wymordować swoim ludziom wszystkich Żydów, jakich napotkają.

Ryszard bardzo angażował się w wyprawy krzyżowe i poświęcał na to wiele środków finansowych, za co był wielokrotnie krytykowany. Niechęć budziło także większe zainteresowanie sprawami Francji niż Anglii, łącznie z niechęcią do nauki języka angielskiego, którego nigdy nie przyswoił.

W czasie wypraw krzyżowych...

Podobne wypracowania