Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Felieton - Jak napisać felieton? Reprezentatywny przykład felietonu

Sport to zdrowie, ale do wygranej potrzebna choroba…   
Prawdziwą zagadką dla mnie, ale myślę, że i dla większości Polaków coraz częściej staje się logika, a raczej jej brak, jeśli chodzi o zawody sportowe, zwłaszcza w niektórych dziedzinach.

Otóż, jeżeli ludzie umówili się kiedyś, by stworzyć coś takiego, jak rywalizacja sportowa, w gdzie istotą jest sprawdzenie, kto dzięki intensywnej pracy i zdolnościom jest najlepszy z osób startujących, to wszelkie oszustwa, naginanie reguł, próby oszukania wydolności, tu rzecz jasna mam na myśli wydolność różnych części ciała, są zaprzeczeniem tej istoty, a tym samym zawody przestają mieć jakikolwiek sens. Jest to temat aktualny, szczególnie ostatnio, kiedy wokół biegów narciarskich toczy się dyskusja dotycząca stosowania leków na astmę.

Ostatnimi czasy jesteśmy poddawani regularnemu praniu mózgów. Próbuje nam się wmawiać, że sportowiec „chory”, to po pierwsze faktycznie sportowiec, co jest rażącym oksymoronem, a po drugie, co jeszcze bardziej niepojęte, że „choroba” nie tylko nie przeszkadza w nadludzko ciężkich treningach i zawodach, ale nawet nie uniemożliwia być numerem jeden i to niepokonanym przez nikogo.

Jaki cel mają inne państwa w tolerowaniu takiej nieuczciwości? To niech przykryje zasłona wymownego milczenia, ale jedno jest pewne, jak świat światem, to gdyby taka niesłychana myśl przyszła Polce (to znaczy polskiemu zawodnikowi niezależnie od płci) do głowy, to z całą pewnością koniec mógłby być tylko jeden – zakaz startowania. Niestety jeszcze nie zasłużyliśmy sobie, by dostać zgodę na małe szwindelki, przekręciki. Cały czas pozostaje nam tylko uczciwa walka.

Cechy felietonu:
- subiektywizm
- tematyka aktualna, ale dowolna
- zastosowanie humoru, żartu, ironii
- lekkość stylu, żywiołowość, barwność
- swoboda stylistyczna

Podobne wypracowania do Felieton - Jak napisać felieton? Reprezentatywny przykład felietonu