Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Felieton - Jak napisać felieton? Reprezentatywny przykład felietonu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sport to zdrowie, ale do wygranej potrzebna choroba…   
Prawdziwą zagadką dla mnie, ale myślę, że i dla większości Polaków coraz częściej staje się logika, a raczej jej brak, jeśli chodzi o zawody sportowe, zwłaszcza w niektórych dziedzinach.

Otóż, jeżeli ludzie umówili się kiedyś, by stworzyć coś takiego, jak rywalizacja sportowa, w gdzie istotą jest sprawdzenie, kto dzięki intensywnej pracy i zdolnościom jest najlepszy z osób startujących, to wszelkie oszustwa, naginanie reguł, próby oszukania wydolności, tu rzecz jasna mam na myśli wydolność różnych części ciała, są zaprzeczeniem tej istoty, a tym samym zawody przestają mieć jakikolwiek sens. Jest to temat aktualny, szczególnie ostatnio, kiedy wokół biegów narciarskich toczy się dyskusja dotycząca stosowania leków na astmę.

Ostatnimi czasy jesteśmy poddawani regularnemu praniu mózgów. Próbuje nam się wmawiać, że sportowiec „chory”, to po pierwsze faktycznie sportowiec, co jest rażącym oksymoronem, a po drugie, co jeszcze bardziej niepojęte, że „choroba” nie tylko nie przeszkadza w nadludzko ciężkich treningach i zawodach, ale nawet nie uniemożliwia być numerem jeden...

Podobne wypracowania