Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Baśń - Napisz baśń

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Baśń o dobrym małym lutniście
Był sobie pewien chłopiec, który przepięknie grał na skrzypcach. Całe dnie chodził po okolicy i zachwycał ludzi, nawet ptaki swoim talentem. Gdy przechodził obok, ludzie stawali i jak zaczarowani słuchali magicznej muzyki. W ten sposób zarabiał na życie, choć niewiele tego było, bo ludzie w wiosce, której pochodził, byli ubodzy.

Pewnego dnia chłopiec postanowił, że pójdzie w świat i będzie w ten sposób mógł także innym ludziom uprzyjemnić czas dźwiękami skrzypiec, a przy tym zarobić na kromkę chleba, bo we wsi, z której pochodził, mieszkańcy nie mogli go dalej wspomagać.

Szedł i grał, gdy nagle przy wielkim kamieniu na drodze zobaczył staruszka leżącego bez sił. Pobiegł szybko i zaczął pytać, co się stało i jak może pomóc.
- Jestem bardzo, bardzo chory, ale nie mam pieniędzy na lek, który pomógłby mi wyzdrowieć – resztką sił wychrypiał dziadek.
- Nic się nie martw staruszku, ja zarobię potrzebną sumę i kupię ci lekarstwo – szybko uspokoił go chłopiec – tylko musisz wytrzymać jeszcze trochę, bym miał czas na zebranie pieniędzy.

Chłopiec wziął kartkę z nazwą leku i powędrował w stronę miasta na zarobek. Był pewien, że zbierze szybko...

Podobne wypracowania