Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Felieton - felieton o szkole

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

(Anty)szkoła, czyli nietrafiony pomysł
Zastanawiam się często, czy twórcy reformy, w wyniku której zamknęli w oddzielnych szkołach młodzież w wieku, który można by nazwać okresem dominacji hormonów nad rozumem, brali pod uwagę ewentualne tego konsekwencje.

Dziś już chyba ciężko byłoby znaleźć osobę, która jest zadowolona z takiego rozwiązania. I nie ma się co dziwić, bo młodzież obdarzona rozsądkiem kurczaka, który chce się wykąpać we wrzącym oleju, udowodniła niestety nieraz, że aby być zamkniętą społecznością szkolną zupełnie się nie nadaje. Rzecz jasna i rodzice troszeczkę poluzowali sobie, stosując nowoczesne techniki w stylu bezstresowego wychowania, modelu partnerskiego albo metody „pełna dowolność”, co jeszcze bardziej podkręciło temperaturę pod gimnazjalnym kotłem. A teraz kipi. Kipi i zalewa wszelką normalność.

Ale jest jeszcze jeden wielki minus tego przedsięwzięcia edukacyjnego, które miało być wielkim sukcesem. Skrócenie lat nauki w szkołach ponadgimnazjalnych. Trzeba było, drodzy ministrowie, wyszkolić najpierw kadrę nauczycieli-supermenów, którzy byliby w stanie w dwa i pół roku (bo tyle niestety zostaje po odjęciu czasu na maturę) przerobić cały program, choć...

Podobne wypracowania