Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dzięki temu moje życie ma sens...- rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Moje życie ma sens dzięki temu, że jest niepełne i zawsze już takim pozostanie – towarzyszy mu przekonanie, że nigdy nie osiągnę stanu, w którym mogłabym stwierdzić, że zdobyłam już wszystko, czego pragnęłam, i nie potrzebuję niczego więcej. Sensu mojej egzystencji nadaje więc stałe dążenie do realizacji moich marzeń, które przypomina nieco pracę mitycznego Syzyfa – jest toczeniem pod górę wielkiego kamienia, nierzadko w mozole i zwątpieniu we własne siły, gdy zaś docieram na szczyt, kamień stacza się w dół i każe mi rozpocząć moją pracę od nowa.

Takim „kamieniem” są właśnie moje pragnienia – coraz to nowe, wymagające często rozmaitych poświęceń i sporej determinacji dla ich osiągnięcia, jednak symboliczny szczyt, w stronę którego zmierzam, rozmywa się zawsze na krok przed jego osiągnięciem. To nie on jest bowiem rzeczywistym celem mojego mozołu, ale ów mozół sam w sobie – droga ku realizacji moich marzeń uczy mnie determinacji, wymaga sporo siły, ale również pokory, bez której trudno jest pokonać przeszkody i podnieść się po kolejnej klęsce. To właśnie ta droga i drobne sukcesy, jakie odnoszę, pokonując własne słabości, nadają sensu mojemu życiu, samo zaś spełnienie marzenia...

TAGI: esej

Podobne wypracowania