Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Maria Dąbrowska „Noce i dnie” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Barbara Niechcic - bohaterka powieści Marii Dąbrowskiej ,,Noce i dnie”. Osoba skupiona wyłącznie na własnej osobie, na swoich przeżyciach, introwertyczka, goniąca za niespełnionymi marzeniami, rozpamiętująca czasy młodości, pełne szczęścia, zabawy i beztroski. Pomimo iż żyje w trwałym związku z Bogumiłem, cały czas rozpamiętuje dawną, pierwszą i niespełnioną miłość, pana Toliborskiego. Barbara Niechcic jest osobą bardzo uczuciową, często się wzrusza, oddaje marzeniom, powraca do czasów, kiedy była młoda i wierzyła, że czeka ją cudowne życie pozbawione trosk i zmartwień. Trudno jej zaakceptować świat takim, jaki jest. Z tego powodu jest wiecznie niezadowolona, smutna, zgorzkniała. Początkowo nie potrafi się przystosować do życia na wsi, wychowywała się bowiem w mieście, w domu przepełnionym duchem artyzmu i naukowości. Z czasem jednak pokochała Serbinów oraz życie u boku Bogumiła. 

Bogumił Niechcic - postać charakterologicznie zupełnie różna od swojej żony, Barbary. Bohater był realistą, twardo stąpał po ziemi, na wszystko patrzył realistycznym i krytycznym okiem, był szczery i bezpośredni w kontaktach z ludźmi. Do każdego podchodził z życzliwością,  przyjacielsko nastawiony, cieszył się poważaniem i szacunkiem podwładnych. Bohater...

Podobne wypracowania