Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii” - dialog - rozmowa Edmunda i Łucji dotycząca istnienia Narnii

- Nigdy nie słyszałem głupszej historii - prychnął Edmund, choć w jego głosie nie było przekonania, jakby jednak był ciekaw dalszych szczegółów, ale za nic nie chciał się do tego przyznać. Na dłuższą chwilę zapadła cisza i brat pomyślał, że nie dowie się niczego więcej, więc zaczepnie powiedział - Tego fauna wymyśliłaś sama, czy gdzieś o nim czytałaś?

- Wcale go nie wymyśliłam, ja go spotkałam! - Łucja, choć poirytowana, bardzo chciała się podzielić swoim odkryciem, nawet rozmowa z bratem, który nie wierzył w jej opowieść, a przynajmniej udawał, że nie wierzy, sprawiała jej pewną przyjemność. -Spotkałam go chwilę po tym, jak weszłam do szafy i jakimś dziwnym sposobem znalazłam się w zupełnie innej krainie. Dzięki niemu mogłam też z powrotem wrócić do was.

- Przecież widziałem, jak wchodziłaś do szafy i chwilkę później z niej wyszłaś, mam uwierzyć, że w tym czasie zdążyłaś zjeść przyjemny podwieczorek z dziwnym stworem, miło sobie z nim pogawędzić i nawet zgubić drogę powrotną do szafy. To niemożliwe, musiałaś wymyślić tę historię znacznie wcześniej.

- Wymyślanie różnych historii jest bardzo zabawne, ale ta zdarzyła się naprawdę - upierała się Łucja, choć zdawała sobie sprawę, że jej opowieść brzmi niewiarygodnie....

Podobne wypracowania