Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoni Czechow - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nad Morzem Azowskim w Taganrogu, dnia 29 stycznia 1860 roku, urodził się Anton Pawłowicz Czechow. Jego rodzina była uboga. Zajmowała się kupiectwem. Dramaturg ukończył lokalną szkołę z bardzo dobrymi wynikami. Rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie Moskiewskim. Zarówno w czasie studiów, jak i po rozpoczęciu praktyki lekarskiej Czechow publikował swoje utwory. Było to dodatkowe źródło finansowania jego pobytu w Moskwie.

W roku 1883 ukazała się „Śmierć urzędnika”, a rok później „Kameleon”. Oba utwory przyniosły mu uznanie. Początkowo wielki dziś dramaturg, miał problem z wystawianiem swoich dzieł na deskach teatru. Jego sztuki były trudne, niezrozumiałe, wymagającego wysiłku intelektualnego, przed którym elity przestępujące teatralny próg się broniły. Nie znaczy to, że Czechow nie pisał i nie publikował. Jego utwory ukazywały się czasem kilka razy do roku. Był świetnym nowelistą. Przykładami utworów, które odniosły ogromny sukces, mogą być: „Wielki step”, „Nudna historia”, „Sala nr 6”, „Kochankowie” czy „Kobieta z psem”. Często podpisywał nowele pseudonimem Antoszka Czechnot.

Prawdziwą, wielką i szczerą miłością Czechowa był...

Podobne wypracowania