Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dan Brown - biografia, życiorys

Dan Brown urodził się 22 czerwca 1964 roku w miejscowości Exeter (New Hampshire). Ukończył Phillips Exeter Academy. Tu jego ojciec uczył matematyki, a również on sam był w owej szkole wykładowcą języka angielskiego. Kolejnym etapem na drodze zdobywania wiedzy był Amherst College, na którym naukę Brown ukończył w roku 1986.

Autor „Kodu Leonarda da Vinci” nie od razu wiedział, że swoje życie zwiąże z literaturą. Początkowo jego pasją była muzyka. Nagrał nawet dwie płyty. Niestety, a może na szczęście, nie odniosły one spektakularnego sukcesu. W związku z niepowodzeniem na gruncie muzycznym, Brown porzucił marzenia o karierze w tej branży.

Pisarz dał upust swoim zainteresowaniom historią sztuki, masonami i symbolami tworząc książki, które bardzo szybko stały się światowymi bestsellerami. Przy tworzeniu powieści pomagała mu żona, Blythe.

Pozycje zyskiwały rozgłos, jak tylko pojawiały się w księgarniach. Tytuły, które cieszą się popularnością wśród czytelników, to: „Cyfrowa twierdza” (1998), „Anioły i demony” (2000), „Zwodniczy punkt”(2001), „Kod Leonarda da Vinci” (2003), „Zaginiony symbol” (2009). Brown łączy w nich nowoczesne osiągnięcia cywilizacji i tradycję, naukę i wiarę, wyciągając niejednokrotnie zaskakujące wnioski. Teorie spiskowe, które „demaskuje”, często zawiązywały się wiele wieków temu, a ich konsekwencje widoczne są również w dzisiejszym świecie.

Warto wspomnieć, że „Kod Leonarda” oraz „Anioły i demony” doczekały się ekranizacji, które wzbudziły wiele kontrowersji i dyskusji. Sam Dan Brown Jest jednym z najbardziej obecnie znanych na świecie autorów.

Podobne wypracowania do Dan Brown - biografia, życiorys