Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda” - problematyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Utwór Aliny i Czesława Centkiewiczów pod tytułem „Zaczarowana zagroda” to krótka opowieść o życiu pingwinów na Antarktydzie i ich przygodach z przebywającymi tam naukowcami badającymi ich życie. Akcja utworu rozgrywa się na stacji polarnej „Stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy”. Głównymi bohaterami utworu są zwierzęta – pingwiny Adeli, które są obiektem naukowych obserwacji przyrodników przybyłych na Antarktydę.

Centkiewiczowie z przymrużeniem oka opowiadają o losach, zwyczajach i życiu pingwinów oraz próbach zrozumienia przez człowieka – jeszcze nie do końca poznanego – świata zwierząt. Antarktyda to skuta lodem kraina wiecznych mrozów i nieznośnego zimna. To kraina na samym końcu świata, niemal zapomniana przez Boga. Niemniej jednak zamieszkana jest przez zwierzęta – pingwiny, foki, lamparty morskie. Naukowcy, którzy przybyli na Antarktydę, chcą jak najlepiej poznać ekosystem tejże krainy, a także zasady, jakimi się ona rządzi.

Jest to również utwór o próbie porozumienia ze zwierzętami, co pokazane jest w zabawny sposób. Wielkim nieszczęściem dla człowieka jest to, że nie potrafi...

Podobne wypracowania