Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Władca Pierścieni” - charakterystyka Aragorna

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aragon jest jednym z głównych bohaterów sagi J. R. R. Tolkiena pt.: „Władca Pierścieni”. W Śródziemiu pełnił funkcję Strażnika Północy, pochodził bowiem z dynastii królów Gondoru i Arnoru, a w jego żyłach płynęła krew trzech ras zamieszkujących fantastyczny świat przedstawiony - ludzi, elfów i Majarów. Był jedynym prawdziwym spadkobiercą Isildura, jednak o swoim pochodzeniu dowiedział się dopiero jako młodzieniec. Wcześniej żył pod zmienionym imieniem. Wychowywał się w Rivendell, na dworze króla Elronda, który traktował go jak syna i w odpowiednim momencie wyjawił mu prawdę o jego królewskim rodowodzie.

Niedługo po przybraniu właściwego imienia Aragorn udał się na trwającą siedemdziesiąt lat Wojnę o Pierścień z czarnoksiężnikiem Sauronem. W jej trakcie poznał czarodzieja Gandalfa i rozpoczął serię wędrówek po całym Śródziemiu jako rycerz króla Rohanu i namiestnika Gondoru, dlatego w niektórych rejonach znany był jako Obieżyświat (Łazik). Na prośbę Gandalfa schwytał również Golluma i przywiódł go do siedziby króla Thanduila w Mrocznej Puszczy.

W czasie wojennych podróży Aragorn nabył wiele umiejętności, które uczyniły...

Podobne wypracowania