Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Jezioro osobliwości” - recenzja powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Jezioro osobliwości” to książka o młodzieży i dla młodzieży. Porusza problemy, z jakimi często stykają się dorastający ludzie – pierwsze miłości, problemy w szkole, rozpad małżeństwa rodziców, przyjaźń i zazdrość. Narracja w większości obejmuje zapiski Marty, młodej dziewczyny, która od czasu ponownego małżeństwa matki ma trudności z odnalezieniem się w nowej sytuacji. To głównie z jej punktu widzenia poznajemy przebieg wydarzeń.

Autorka porusza wiele ważnych tematów, fabuła składa się z kilku wątków. Jednym z nich są perypetie rodziców dwojga młodych bohaterów. Ojciec Michała i matka Marty biorą ślub. Świat młodych ludzi staje na głowie. Marta przeprowadza się wraz z matką do mieszkania Wiktora. Ma teraz do dyspozycji swój pokój, o czym zawsze marzyła, ale niełatwo jej przyzwyczaić się do obecności obcego mężczyzny w codziennym życiu. Wychowywana tylko przez matkę, nagle zyskuje też ojca, a jego ingerencja w jej sprawy, choćby tylko poprzez wpływ na matkę, bardzo ją drażni.

Równolegle rozgrywa się wątek miłosny między Martą i Michałem. Ich spotkanie nie jest przypadkowe, chłopak proponuje jej spotkanie chcąc poznać córkę kobiety, która rozbiła małżeństwo jego...

Podobne wypracowania