Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis parku

opis, jak napisać

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Park jest niczym zielona wyspa w mieście. Przechodząc przez jego bramę wkracza się do innego świata. Miejsca, w którym nie słychać warkotu samochodów, gdzie zabiegani przechodnie nie potrącają się nawzajem.

Park, do którego zazwyczaj chodzę to miejsce, dla mnie, magiczne. Już po przejściu kilku pierwszych metrów widzę mały pałacyk, do którego niegdyś przyjeżdżali książęta. Za nim znajduje się mały staw, po którym pływają lilie wodne, kaczki, a niekiedy łabędzie. Turyści i spacerowicze stoją wokół niego i rzucają okruszki bułek dla piskląt, które płyną za swoją mamą. Z tego miejsca można rozpocząć swoją wędrówkę.

Niezliczone, splecione alejki można odkrywać za każdym razem na nowo. Tu nikt nie dziwi się, że krążę wśród równo przyciętych krzewów, tworzących labirynt, pośrodku którego stoi rzeźba. Jest śnieżnobiała i przedstawia starożytnego wojownika, z mieczem uniesionym nad głową i ustami gotowymi wydać okrzyk zwycięstwa.

W parku czas się zatrzymuje. Krocząc ścieżkami, na które padają roztańczone cienie drzew, można się wyciszyć i poczuć kontakt z naturą. Spacerując wśród kwiatów i egzotycznych krzewów, można sobie wyobrażać, że jest się...

Podobne wypracowania