Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy „Latarnika” Henryka Sienkiewicza można uznać za pomnik ku czci Adama Mickiewicza? Uzasadnij swoją odpowiedź odwołując się do noweli

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W noweli „Latarnik” Henryk Sienkiewicz składa hołd jednemu z największych pisarzy polskich, Adamowi Mickiewiczowi. Mickiewicz w swojej twórczości odwoływał się do losów Polaków oraz odmalowywał przepiękną przyrodę Polski. Utwory jego autorstwa były niezwykle ważne dla Polaków, szczególnie w czasach wielkich emigracji.

Adam Mickiewicz sam przebywał przymusowo na emigracji w Rosji za przynależenie do zabronionej organizacji - Stowarzyszenia Filomatów. Znał uczucie tęsknoty za ojczyzną, o czy pisał w swoich wierszach i powieściach. Dlatego, że sam podzielał los wielu Polaków i doskonale wiedział, z jakimi uczuciami się to wiąże, historie jego bohaterów i ich przeżycia były bardziej autentyczne i prawdziwe. Każdy Polak mógł identyfikować się z Jackiem czy Tadeuszem Soplicą, Konradem Wallenrodem czy Gustawem z „Dziadów”.

Również w życiu Skawińskiego powieść „Pan Tadeusz” odgrywa znaczącą rolę. Główny bohater jest emigrantem przebywającym obecnie w Stanach Zjednoczonych. Nie widział ojczyzny ani nie słyszał rodzimego języka od ponad czterdziestu lat. Powieść Mickiewicza starzec czyta ze łzami w oczach i drżącym głosem. Już dawno nie wzruszył się tak,...

Podobne wypracowania