Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - charakterystyka Księcia Kaspiana

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książę Kaspian jest prawowitym następcą tronu w Narnii, jednak na drodze do objęcia władzy stoi jego podstępny stryj. Początkowo Kaspian nie wie, że to stryj jest mordercą jego ojca i mieszka na jego dworze. Dopiero narodziny syna Miraza, skłaniają go do ucieczki. Obawia się bowiem, że mając następcę, stryj będzie chciał go zabić. Książę, który Narnię zna tylko z opowieści niani, organizuje ruch oporu, stając na czele Narnijczyków. Dzięki pomocy rodzeństwa Pevensie, znanego z pierwszej części „Opowieści z Narnii”, oraz Wielkiego Lwa odzyskuje należny mu tron i zostaje królem Kaspianem X.

Kaspian bardzo kocha swoja krainę. Początkowo zna ją tylko dzięki niani i jej opowieściom. Stara opiekunka opowiada mu przed snem o dawnych czasach, mówiących zwierzętach, karłach i centaurach. Książę chętnie słucha tych historii, jednak nie wierzy we wszystko, co mówi niania, ponieważ stryj zdecydowanie zaprzecza istnieniu wszelkich mówiących zwierząt i innych dziwnych stworów. Jednak stopniowo przekonuje się, że niania mówiła prawdę. I choć opiekunka zostaje wygnana, a jemu do opieki stryj przeznacza doktora Korneliusa, chłopiec nie traci zainteresowania „starą Narnią”. Wypytuje więc nowego nauczyciela o dawne...

Podobne wypracowania