Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Barbara Kosmowska „Pozłacana rybka” - charakterystyka Alicji

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alicja to główna bohaterka powieści Barbary Kosmowskiej „Pozłacana rybka”. Poznajemy ją, kiedy jako czternastoletnia dziewczyna wspomina rozwód rodziców, jaki wydarzył się kilka lat wcześniej. Alicja miała wtedy osiem lat i określała się mianem „Bardzo Rozpieszczonej Jedynaczki”. W ten sposób zwracali się do niej rodzice prosząc, by wykonała różne polecenia. Alicji wydawało się, że mama i tata traktują ją bardzo surowo, ale dopiero po rozwodzie zrozumiała, że żyła w cudownych warunkach. Rozstanie rodziców zmienia wszystko – tata wyprowadza się z domu, dziewczynce bardzo brakuje jego obecności. O odczuciach z tym związanych Alicja opowiada dopiero po latach, tak kiełkuje w niej świadomość kłamstw, jakimi karmili ją rodzice, zapewniając, że nic się nie zmieni i wszystko będzie jak dawniej.

Mimo wszystko Alicja ma w miarę normalny dom, matkę i ojca, wakacje spędza u babci i dziadka, w cudownym wiejskim domku, z którego nie chce jej się wracać do rodziców. Lubi tamtą atmosferę, spokój i ciszę, a jednocześnie bliskość babci i dziadka, to, że wytrwali ze sobą tyle lat. Alicja lubi kogoś jeszcze – chodzi o Roberta, przystojnego chłopca i utalentowanego muzyka. Robert jest jej pierwszą...

Podobne wypracowania