Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Opowiadania z Doliny Muminków” Tove Jansson - opowiedz dowolną przygodę, która wydarzyła się w Dolinie Muminków

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia, a był to upalny czwartek Muminek złowił w stawku maleńkiego smoka. Wcześniej miał zamiar złapać jakąkolwiek rybkę, aby sprawdzić, czy tak naprawdę pływają tyłem, jednak po krótkich połowach, w słoiku zobaczył smoka. Był to miniaturowy stworek, który mienił się złociście, miał sześć drobnych nóżek, jego niewielka główka była zielona, a oczy żółte. 

Muminek zrobił otwory w pokrywie słoika i zaczął mu się przypatrywać. Smoczątko było najwyraźniej złe, że zostało zniewolone. Muminek obiecał mu, że będzie się nim opiekował, by ten go polubił. Chciał zachować znalezienie smoka w tajemnicy, jednak Mi zauważyła, że Muminek trzyma coś w słoiku. Zabrał go do swojego pokoju, otworzył wieczko słoiczka. Wtedy mały smok wyszedł na zewnątrz, a że czuł się niepewnie, parsknął chmurką dymu w Muminka i go poparzył.

Bohater chciał poczęstować czymś swoje znalezisko, jednak smok pogardził owocami i z miejsca rzucił się na siedzącą na parapecie muchę. Gdy mama Muminka zwołała wszystkich na obiad, wydała się tajemnica bohatera. Wygadała ją Mi. Muminek pozostawił smoka w swoim pokoju, zakazał przy tym komukolwiek tam wchodzić, Po obiedzie poszedł do Włóczykija, aby opowiedzieć mu o swojej przygodzie.

Włóczykij,...

Podobne wypracowania