Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis krajobrazu - Opis krajobrazu wiosennego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiosna to najweselsza pora roku. Wówczas najpiękniej kwitną kwiaty, zwierzęta mają najwięcej pracy, a drzewa i trawy zielenią się coraz mocniej każdego dnia. Słońce coraz śmielej wyłania się zza chmur i sprawia, że cała przyroda budzi się z nową energią.

Z mojego okna roztacza się przepiękny widok, wiosną dominuje w nim kolor zielony i żółty. Rozległa łąka porośnięta jest trawą. O tej porze roku zieleń trawy jest wyjątkowo intensywna. Na tym tle radośnie rozkwitły setki mleczy. Ich niewielkie żółte główki wdzięcznie odwracają się w stronę słońca. Urok mleczy jest tym większy, że bardzo krótkotrwały, w ciągu kilku dni przekwitną i pozostaną tylko dmuchawce. Z resztą cały wiosenny krajobraz jest bardzo dynamiczny. To pora wielkich przygotowań, zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi.

Najwięcej ruchu wprowadzają ptaki, niestrudzone w dziele uwijania sobie gniazd. Tuż pod oknem rośnie okazały orzech, na którym tata zawiesił budkę dla ptaków. Widocznie okazała się dość przytulna, ponieważ zamieszkały w niej sikorki. Co chwilę zaglądają do środka, czasem niosąc w dziobie jakąś gałązkę, listek czy sznurek. Często przysiadają na gałązkach i głośno ćwierkają, oznajmiając całemu światu, że to jest ich dom. Sam orzech...

Podobne wypracowania