Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Arkady Fiedler „Dywizjon 303” - charakterystyka bohaterów „Dywizjonu 303”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Dywizjon 303” to powieść Arkadego Fiedlera, opowiadająca o żołnierzach wchodzących w skład tytułowej jednostki. Po klęsce Polski dalej walczyli oni z Niemcami, co prawda na ziemiach obcych, ale nadal przysparzali chwały swojej ojczyźnie.

Wszyscy lotnicy kierowali się głębokim patriotyzmem i miłością do ojczyzny. Mieli świadomość, że wychowali się w Polsce, tutaj też zdobyli wiedzę i nabyli umiejętności niezbędnych do pełnionych przez nich obowiązków. Ci młodzi mężczyźni nie bali się śmierci. W walkach często popisywali się brawurowymi akcjami i bohaterstwem. Wiedzieli o tym, że walczą w imię wolności i równości ludzkiej. Wśród żołnierzy Dywizjonu 303 na pierwszy plan wysuwają się postaci opisane w poszczególnych rozdziałach. Przyjrzyjmy się zatem ich sylwetkom.

Podporucznik Kazimierz Daszewski jest bohaterem rozdziału pt.: „Ból”. Był człowiekiem o nieco wychudzonej sylwetce, ale za to bardzo pogodnym i zawsze uśmiechniętym. Jednak najważniejsze są jego cechy charakteru - niesamowity upór, odwaga oraz silny charakter. Po ciężkim wypadku pragnął tylko jednego - wyzdrowieć i wrócić na pole walki. Jest bardzo oddany sprawie ojczyzny, nie wahając się poświęcić swojego zdrowia w służbie dla Polski.

Kolejną...

Podobne wypracowania