Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Dumas „Hrabia Monte Christo” - charakterystyka hrabiego Monte Christo

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aleksander Dumas jest francuskim poetą żyjącym w XIX wieku. Jego twórczość – początkowo ograniczana przez cenzurę, po rewolucji w 1830 nie jest ograniczona żadnymi barierami. Powieściopisarz i dramaturg, zdobywa sławę takimi dziełami jak: . „Trzej muszkieterowie”, „Pamiętnik lekarza”, a także „Dziadek do orzechów” czy „Hrabia Monte Christo”.

Popularność powieści należy powiązać z doskonałym stylem pisarza, który jest bardzo dużym atutem książek. Dumas potrafi dogłębnie scharakteryzować bohaterów oraz ich perypetie. Pisarz posługuję się językiem prostym i przystępnym dla czytelnika, który jednocześnie jest pełen aforyzmów. Jednocześnie pisarz nie ucieka od społecznych i politycznych problemów ówczesnej Francji, w tle opowiada o mentalności społeczeństwa oraz odkrywa tajniki psychologii. Dzięki temu książki Dumasa czyta się z przyjemnością i chce się do nich powracać.

Głównym bohaterem powieści „Hrabia Monte Christo” jest Edmund Dantes – młody żeglarz. Jest to człowiek dobry, zaradny i przystojny – poznajemy bohatera w momencie, kiedy zostaje kapitanem statku. Ten ogromny awans społeczny umożliwia mu zaślubiny z ukochaną Mercedes....

Podobne wypracowania